3 TIPY, JAK SI ZBYTEČNĚ NENIČIT VLASY

Vlasy jsou naše koruna krásy – o tom jsme si už dříve psaly. Pojďme se v tomto článku podívat na 3 věci, na které je potřeba si dávat pozor, jinak tvoje vlasy utrpí a ztratí nejenom svůj lesk…

ZA KAŽDOU CENU KRÁSNÁ…

Máš doma žehličku na vlasy? A co takovou kulmu? Foukáš si vlasy fénem vždy po umytí? Barvíš si vlasy? Nebo se snažíš se mít platinovou blond a odbarvuješ se? Natáčíš na natáčky? Chodíš spát s mokrou hlavou? Dalo by se toho vyjmenovat spoustu. 

VYSOKÉ TEPLOTY NA VLASY NEPATŘÍ

Tak pro vysvětlení: Já mám doma také žehličku. Dokonce mám i žehlicí hřeben – to je velmi zajímavá věc. Kulmu jsem měla také, ale rozhodla jsem se ji nepoužívat, a proto skončila v odpadkovém koši. Fén je super věc a ten používám téměř vždy po umytých vlasech. Co se fénu týká, tak tady jeho používání, je spíše individuální záležitostí, PROTOŽE:

Vlasy sice potřebují přirozený proces schnutí a nedělá jim dobře vysoká teplota. Tím spíše, když je vlas mokrý. Na druhou stranu se ozývají některé kadeřnice, že je lepší vlasy foukat, protože vlhká hlava snáze nachytává nečistoty i plísně z ovzduší kolem tebe. Z mého pohledu foukat vlasy není nutné, věřím tomu, že většina žen žije v relativně čisté domácnosti bez plísní. Představit si můžeš také letní radovánky u koupaliště. Tam máme mokrou hlavu všichni a nikdo tam s fénem nelítá 😀

Přesto i já z 99 % používám pravidelně fén. Proč? Můj důvod je prostý. Já jako bytost jsem velmi citlivá a rychle reaguji na změny teplot. Ikdyž je venku teplo, raději si vlasy vyfoukám, protože vítr mi způsobuje bolest hlavy, pakliže mám mokré vlasy. Ale stačí mi vykoukat vlasy jen po pokožce hlavy a zbytek si může krásně doschnout sám. Když si chci vlasy narovnat, protože se mi trošičku kroutí, použiju velký kulatý hřeben a za pomocí fénu je vyrovnám. Jenže tuto šetrnější metodu (než je použití žehličky na vlasy) je možné provádět jen do určité délky vlasů. Jestli máš proto vlasy delší než po ramena, pak ti už vyrovnávat vlasy pomocí fénu a kartáče jen tak nepůjde. Jenže – prozradím ti jeden fígl – delší vlasy se už narovnávají víceméně samy a to díky gravitaci a hmotnosti vlasů. Takže žehličku na vlasy nemusíš používat tak často. K fénování ti dám jeden tip – vždy si fénuj vlasy s nižší teplotou fénu a nikdy ne v těsné blízkosti vlasu.

PRODUKTY NA OCHRANU VLASŮ PŘED TEPLEM?

Má osobní zkušenost s produkty pro ochranu vlasů před žehlením, nejsou příliš dobré. Vlasy jsem po nich měla tvrdé a na dotyk nepřirozené. Naopak jsem měla pocit, že daný produkt se mi do vlasu jako kdyby zažral. Proto jsem od produktů na ochranu vlasů před žehlením upustila a dělám to tak, že vlasy si vyžehlím opravdu jen jednou za čas na nějakou pro mě významnou událost a snažím se, aby teplota nebyla příliš vysoká. Dnes existují žehličky na vlasy s nejnižší možnou teplotou, která je dostačující. Takže 230 °C už není nutné. Je dobré myslet na to, že každou takovouto procedurou své vlasy oslabuješ, čímž je postupně ničíš. Takže zvaž, jestli tvé vlasy přece jen nejsou dost krásné i bez žehlení. A kulma? Při jejím používání je potřeba vlasy natočit na žhavý kov a chvíli držet, asi tak 15-30 vteřin, záleží na kulmě. Ale už z logiky je nám jasné, že čím déle vlas v žehličce nebo kulmě držíme, tím více vlas ničíme. Takže klasické kulmy opravdu ne!

GUMIČKY A SPONKY

Gumičky i sponky jsou super věc, bez kterých bych si s vlasy také jen tak neporadila. Primárním důvodem, proč si ženy začaly dávat do vlasů gumičky a sponky, bylo to, aby měly od vlasů pokoj. Aby jim jejich krásné vlasy nepřekážely v aktivitách a činnostech, kterým se věnovaly. Dnes se z nošení sponek a nejrůznějších gumiček stal trend, móda. A je to v pořádku. ALE!

Nezapomínej na to, že vlasy potřebují svou volnost. Nestahuj je úplně maximálně, potřebují dýchat. A pokud si uděláš pevný culík, pak ho tak nenechej celý den. Během dne vlasy rozdělej, třeba i pročeš, a udělej si culík na jiném místě. Nebo nech vlasy volně rozpuštěné. Velkým pomocníkem, který je k vlasům velmi šetrný, jsou vlasové čelenky. Na trhu jich je velký výběr, od plastových, kovových, skleněných až po látkové všeho možného druhu a typu.

Pokud totiž budeš své vlasy neustále “mučit” sponkami a gumičkami, budou se ti rychle lámat a třepit. Navíc při rychlém a pevném svazování dochází k pevnému stahování vlasů z čela a ty si zaděláváš na úplně zbytečné vypadávání vlasů. Přehnaný tlak vyvinutý na vlas není nikdy správný. Tvoř si proto účesy s láskou ke svým vlasům.

POZOR NA BATOHY A KABELKY!

Tak! Právě si přehazuješ kabelku na rameno nebo batoh na záda. Au, zasekly se ti pod popruhy vlasy. Vytahuješ je ven. Tak přesně v tomto momentu dávej pozor, JAKÝM ZPŮSOBEM taháš své vlasy z pod popruhu kabelky nebo batohu. Protože je to skvělá situace, jak si polámat a roztřepit vlasy.

S láskou,

Isabela

Sdílet:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *